Hasiči v Pardubickém kraji v poslední dny likvidují požáry trávy

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

05.04.2018
Hasiči v Pardubickém kraji v poslední dny likvidují požáry trávy

Za poslední dva dny hasiči likvidovali sedm požárů porostu v Pardubickém kraji.

K tomu prvnímu vyjížděli hasiči 3. dubna v 11.20 hodin do Pardubic – Nových Jesenčan. Požár trávy hasiči zlikvidovali během 28 minut. Požár trávy na rozloze 100 x 25 m likvidovalo

v úterý v 15.41 hodin 5 jednotek hasičů v Tatenicích. Na místě vyšetřovatel hasičů udělil pokutu ve výši 2 tisíce korun. Požár byl zcela zlikvidován v 17.10 hodin.
3.jpg

Plameny, které zasáhly travní porost na rozloze 50 x 50 m, krotili v 16.05 hodin také hasiči v Prachovicích. V tomto případě se jednalo o hru čtyř nezletilých dětí, které si hrály se zapalovačem. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů.
2.jpg

V 16.37 hodin zasahovaly dvě jednotky hasičů v Kladrubech nad Labem, kde praskl vodič elektrického napětí na sloupu a zapálil porost.

Ve středu 4. dubna v 13.39 hodin likvidovali hasiči v Řečanech nad Labem požár trávy na rozloze 20 x 10 m. Požár s největší pravděpodobností způsobila labuť, která se připletla do vodičů elektrického napětí.
5.jpg

V 17.03 hodin pak jednotky hasičů likvidovaly požár trávy u trati v České Třebové. Požár hasiči zlikvidovali za 19 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje